Erkek Kova Burcunun Özellikleri

Romantik bir yapı, erkek kova burcunun özellikleri arsında değildir. Kova erkekleri için aştan öncelikli pek çok ilgi alanı vardır. Dışa dönük bir yapıya sahiptirler. Arkadaşlığı aşka tercih ederler çoğu zaman. Sosyal yönleri son derece gelişmiştir.

Entelektüel bir yapı, kova burcunun özellikleri arasındadır. Okumayı, araştırmayı, yeni bilgiler öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi severler. Zaten kova burcunun parola sözcüğü "biliyorum" dur. Hal böyle olunca da, kova erkekleri ile vakit geçirmek son derece keyif verici olur. Zira pek çok farlı alanlarda bilgi sahibidirler.

Arkadaşlık bağlarına son derece önem veren kova erkekleri, başkalarının duyguları ile de yakından alakadardır. Ancak iş kendi duygularını açıklama konusuna geldiğinde, gizleyici bir tavır takınırlar. Hatta duygularını gizleme konusunda ustadır ve bu sahadaki ustalığını göstermekten zevk alır.

Kova erkekleri toplumsal refaha çok önem verirler ve bunu sağlamak için ellerindeki imkanları sonuna kadar kullanmaktan çekinmezler. Onlar, her kesin yeterince mutlu olduğu bir dünya hayali kurarlar. Bu yüzden son derece yardımseverdirler. Kendilerini, tüm topluma adanmışlıklarından alı koyan şeylerden uzak tutma ihtiyacı hissederler. Evlenip mutlu olmak ta bunlardan birisidir çoğu zaman. Zira evlendikleri zaman, hem özgürlüklerini yitireceklerinin ve hem de başkalarına yeterince zaman ayıramayacaklarının endişesini taşırlar. Çoğu kova burcu erkeği bu nedenle ya geç yaşlarda girerler dünya evine, ya da hiç girmezler.

Sade ve belirli bir hayat nizamını yaşayan kadınlar, kova erkeklerinin çok fazla ilgisini çekmez. Onlar, bilinmeyenlerle daha çok alakadar oldukları için, gizemli ve araştırmaya değer buldukları kadınların cazibesine kapılırlar. Yani aslında bir romantik araştırma konusu olabilecek kadınlar kova erkeklerinin ilgisini çeker.

29783 Okunma